Čas i peníze šetří NÁŠLAPNÉ KRMÍTKO
Slepičí samoobsluha v podobě automatického krmítka vás může ochránit před návštěvami jiných opeřenců nebo hlodavců. Ušetří vám také peníze za vyhrabané zrní z misek. A navíc díky zásobníku můžete na pár dní pustit dosypávání krmiva z hlavy.
Jak krmítko funguje?
Je to prosté a jednoduché. Nášlapné krmítko funguje na principu pohyblivého víka vyzobávací vaničky. Když si slepice stoupne na nášlapnou plošinu, mechanismus otevře víko a zpřístupní jí krmení. Po seskočení z plošiny se krmítko opět uzavře. Nášlapné žlabové krmítko pro slepice je vyrobeno ze silného pozinkovaného plechu, a proto bude jeho čištění a údržba opravdu snadná.
Výhody nášlapného krmítka
- regulovatelný příjem krmné směsi,
- odolný, kvalitní, snadno omyvatelný povrch,
- nášlapné žlabové krmítko šetří spotřebu krmiva, jelikož zamezuje plýtvání a také nechtěnému krmení myší, vrabců, hrdliček apod.,
- měkké zavírání víka,
- drůbež se naučí otevírat krmítko během několika dnů,
- krmítko se otevírá od minimální hmotnosti 700g váhy drůbeže.
- pro začátek doporučujeme zatížit nášlap, aby slepice našly potravu.
Nášlapné krmítko ocení všechny slepice na vašem dvoře.
Jak slepice naučit našlapovat?
První dny budou vaše slepičky z nového krmítka trochu vyjukané. Nechte jim první 3 dny krmítko otevřené, aby zjistily, že je jejich novým zdrojem zobu. Ve druhé fázi kolíkem zajistěte, aby krmná nádoba zůstala pootevřená, slepičky uvidí zrní, ale budou si muset stoupnout na nášlapnou plochu a krmítko otevřít, aby si mohly zobnout. Další fázi už slepičky zvládnou hravě a naučí se stoupat si na nášlapnou plochu. Můžete jim pomoci posypáním okolí krmítka pšenicí. Dovede je, kam má. Dovednost našlapovat se předává také na mladé slepičky, které do hejna nově přibydou.
Rada na závěr. Krmítko umístěte pod střechu, kde na něj nebude pršet, a na pevný podklad, třeba na prkno.