Léto přináší chovatelům drůbeže řadu starostí navíc. Nepodceňujte horké počasí a věnujte extra péči svým slepičím dámám.
6. Čerstvá voda vždy po křídle (po levém i po pravém)
Obzvláště v horkém počasí mějte pod kontrolou neustálý přísun čerstvé vody pro vaše opeřené krasavice. Dehydratace u nich nastane v cuku letu. Nezapomínejte misky s vodou (příp. napáječky) přesouvat do stínu a pravidelně vodu během celého dne doplňujte. Pro zpříjemnění můžete dát do vody pár kostek ledu.
V mrazáku nechte zmrazit větší množství vody. Poté led i s nádobou přeneste do slepičího výběhu. Slípky tak získají výtečný zdroj chladné vody.
7. Doplňky stravy a obohacená voda
Jednou za čas v horkém dni slepicím vyměňte klasickou vodu za vodu obohacenou o elektrolyty. Tou vaše holky doplní potřebné minerály, které se jim v teplu rychleji vyplavují z těla.
Jídlo jim obohaťte i komplexem vitamínu B nebo dalšími minerálními doplňky.
8. Větrák jako záchrana
V opravdu parných dnech není žádný luxus umístit slípkám do kurníku větrák. Během dne chodí na snášková hnízda do kurníku položit nějaká ta vajíčka, větrákem jim pobyt v rozhicovaném prostřední zpříjemníte.
Zároveň si dejte pozor, aby v kurníku přes okna nepražilo slunce přímo na snášková hnízda. Z těch by se rázem stalo nepříjemné místo, které by slepice k pokládce vajíček nevyužily.
Do oken můžete umístit reflexní materiály, které odrazí většinu spalujících paprsků a z kurníku se rázem stane obyvatelnější místo.
9. Speciální péče pro těžší slepice
Těžší váhové typy slepic obecně snášejí horko hůře než ty lehčí. Pokud pravidelně sledujete své hejno, jistě sami víte, které slípky tropické teploty snesou a kterým se budete muset speciálně pověnovat. U těžších váhovek se začne projevovat dříve teplený stres. Proto je můžete v rámci prevence přesunout do chladného prostoru.
Kovový výběh pro drůbež 200*103*85 cm
Skladem
Větší a bezpečný prostor zajistí kontrolovaný pohyb vaší veškeré drůbeže. Žádný dravec nebo škodná…
2 699 Kč